استراتژی غیر متمرکز و توسعه زیر ساخت پژوهش

از تغییرات استراتژی دوره ای تا فعالیت های پژوهش فروش در داتیس امرتات

داتیس امرتات به عنوان بزرگترین وارد کننده و خدمات دهنده رسمی تلفن همراه در کشور بصورت دوره ای استراتژی حضور خود را در بازار تغییر می دهد، اما بصورت همیشگی سیاست های تبلیغات خود را با یک مسیر از پیش تعیین شده توسعه می دهد.

اصل تغییر استراتژی حضور بر مبنای نیاز بازار شناسی و استراتژی حرکتی بر مبنای تغییر حرکت بازار تنظیم و اجرا می شود.

ما همواره سعی می کنیم بر فراز بازار های متنوع حضور پیدا کنیم و بتوانیم تجربه های جدیدی برای مشتریان خود پدید بیاوریم فرصت های جدیدی را به مشتریان و فروشندگان خود دهیم عرصه را برای فعالیت های مرتبط باز کنیم.

و اما چرا تبلیغات خود را همچنان ادامه می دهیم؟

تبلیغات حق مشتریان ما است، مشتری دوست دارد از برندی که خرید می کند مدام آن را ببیند تا حس قدرتمند بودن و با کیفیت بودن را بدست بی آورد.

ما بر اساس این اصول بصورت دائمی سعی می کنیم تبلیغات خود را توسعه دهیم تا حقوق مشتریانمان همیشه حفظ گردد.

بصورت پویا در حال توسعه زیر ساخت های خدمات رسانی خود هستیم و در بخش تحقیق و توسعه و پژوهشگاه مپدا دستاورد های جدید فناوری را امتحان می کنیم.

ما سامانه های جدید خدمات مشتریان را خود تولید و آزمایش سپس اجرایی می کنیم و با همکاری های شرکای بین المللی خود در حال توسعه زیر ساخت های خود هستیم، فناوری های جدید را بومی سازی و آن را منطبق با ساختار اجرایی شرکت و نیاز مشتریان باز طراحی می کنیم.

اینها مجموعه ای از فعالیت ماست ، به شخصه در تلاش هستم با مطالعه دستاورد های جدید و مذاکرات با  صاحب نظران بین المللی از تجربیات آنها استفاده نمایم، در این راستا ما سالها پیش همکاری های پژوهشی را آغاز کردیم، حلقه ای گم شده در شرکت های ایرانی که هیچ علاقه ای به پرداخت هزینه برای آن ندارند اما باید به شما یاد آور شوم اگر می خواهید در این مسیر هزینه کنید هزینه صحیح انجام دهید!

مدیران ما بزرگترین هنرمندان کپی دردمنشانه ی نمونه های موفق خارجی هستند، آنها بدون مطالعه و نیاز سنجی در تلاش حیرت انگیزی برای اجرای طرحهای موفق خارجی هستند اما همچنان به این باور نرسیده اند که هر بازار هر حضور هر محصول در کشوری با جمعیت 80 میلیونی و تنوع قومیتی وسیع و تلفیقی از دو فرهنگ سنتی و مدرن قراردارند نیازمند حرکت های متفکرانه و برنامه ریزی های صحیح می باشد.

حدود سال 2013-2014 مهمان یکی از شرکت های بزرگ دنیا ( یکی از ده شرکت بزرگ دنیا ) بودم، موضوع فعالیت این شرکت در ایران و محدوده خاورمیانه بود.

وقتی از آنها پرسیدم چرا در بازار کردستان عراق که بسیار برای ما جذاب بود حضور نداشتند برای من دهها جلد مطالعه و پاورپوینت آوردند و اعلام کردند حضور در این بازار علاوه ریسک های فرهنگی ریسک های استراژی عجیبی دارد در دل خودم خندیدم و گفتم بازار به این بکری و آماده ای چرا باید ریسک داشته باشد؟

امروز وقتی به اصرار خودم و عدم علاقه آنها فکر می کنم و پس از آن به وضعیت عراق نگاه می کنم به این نتیجه می رسم مطالعه چقدر می تواند در کاهش ریسک و موفقیت تاثیر گذار باشد، امروز کردستان عراق با وجود رشد غیر قابل باور آن از سال 2003 تا 2015، هم اکنون به یک منطقه با بحران های سیاسی، اقتصادی، نظامی و اجتماعی تبدیل شده است.

دولت خودمخار آن در آستانه فروپاشی قراردارد، اقلیم در سخت ترین شرایط تحریمی از سوی همسایگان خود قراردارد، پرواز های خارجی بصورت کامل قطع شده است و اگر گذشت حکیمانه همسایگان نبود مرز خاکی مورد استفاده هم نداشت.

هر حضوری در اقلیم می توانست منجر به شکست حیرت انگیز اقتصادی شود و من در آنجا متوجه شدم مطالعات و پژوهش بخصوص بوم شناسی چقدر می تواند در استراتژیک عملیاتی ما تاثیر گذار باشد.

در پایان به این نتیجه می رسیم برای حرکت های اقتصادی و استراتژیک خود باید مطالعات دقیق به دور از تصمیمات احساسی داشته باشیم تا موفق شویم.